Powróć do zasobów

Negocjacje zdalne - jak się do nich przygotować?

Scotwork Polska
People 1979261 1280 (1)

W dobie globalizacji i postępującej cyfryzacji negocjacje online stają się codziennością dla wielu firm i przedsiębiorców. Skuteczne prowadzenie negocjacji online wymaga jednak nieco innego podejścia niż te tradycyjne. Warto podkreślić, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego typu rozmów. W tym wpisie podzielimy się istotnymi wskazówkami, jak skutecznie przygotować się do negocjacji zdalnych, by osiągnąć zamierzone cele.

Zrozumienie formatu: negocjacje online

Negocjacje online mogą przyjmować różne formy, od rozmów telefonicznych, przez wideokonferencje, aż po negocjacje mailowe. Każdy z tych formatów wymaga odmiennego przygotowania i podejścia. Niektóre formy dyskusji wymagają niezwykle precyzyjnego formułowania myśli – są to negocjacje mailowe. Przykłady wynikające z nieporozumień i braku komunikacji werbalnej można wymieniać przez długi czas.

Kluczowe zasady negocjacji zdalnych

Skuteczne negocjacje zdalne wymagają nie tylko innych umiejętności praktycznych. Jakie są zasady negocjacji? Na wstępie zadbaj o przygotowanie techniczne i organizacyjne.

  • - Dobrze przygotuj się technicznie – upewnij się, że Twoje urządzenia i oprogramowanie do komunikacji działają bez zarzutu.

  • - Znaj swoje narzędzia – bez względu na to, czy prowadzisz negocjacje międzynarodowe, czy lokalne, ważne jest, by być biegłym w obsłudze wybranych platform.

Budowanie relacji na odległość

Mediacje zdalne, w tym negocjacje międzynarodowe, wymagają budowania relacji, nawet jeśli nie możemy spotkać się osobiście. Warto zadbać o odpowiednią etykietę podczas wideokonferencji, zachowanie kontaktu wzrokowego i aktywne słuchanie.

Przygotowanie merytoryczne

Jak w każdych negocjacjach, tak i w zdalnych, kluczowe jest gruntowne przygotowanie merytoryczne. Scotwork oferuje szkolenia negocjacyjne, które pomagają w opracowaniu efektywnych strategii, dostosowanych do różnych sytuacji, w tym negocjacji zdalnych.

Efektywne negocjacje zdalne ze Scotwork

Z odpowiednim przygotowaniem technicznym, merytorycznym oraz zastosowaniem skutecznych technik negocjacyjnych negocjacje online nie będą wyzwaniem. Kluczowym elementem jest poznanie specyfiki i dostosowanie do niej. Te i inne zasady negocjacji poznasz na naszych szkoleniach negocjacyjnych, które nauczą efektywnych strategii, niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniami, które są doskonałym narzędziem do rozwijania umiejętności negocjacyjnych w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu. 

Zachęcamy również do sprawdzenia:

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.