Powróć do zasobów

Lekcja o sile w negocjacjach - lew i mysz

Scotwork Polska
Siła W Negocjacjach Szkolenie Scotwork ANS Sprzedaż

 

Dla negocjatorów, stara bajka z dzieciństwa dostarcza mądrej lekcji na temat siły w negocjacjach...

Dawno, dawno temu, w sercu dżungli, miały miejsce negocjacje jak żadne inne. Mysz, znana ze swojego sprytu i zwinności, znalazła się w trudnej sytuacji z królem dżungli - lwem. W chwili nieszczęścia mysz przypadkowo nadepnęła na nos lwa, co spowodowało, że ten obudził się wściekły.

Mysz, zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim się znalazła, szybko zaczęła błagać go o litość i obiecała, że pewnego dnia mu się odwdzięczy. Lew, rozbawiony zuchwałością myszy, postanowił darować jej życie i puścił ją wolno.

Minęły miesiące, a los ponownie połączył tych dwoje. Lew znalazł się w pułapce myśliwego. Wtedy mysz przypomniała sobie o długu wobec lwa i ruszyła do akcji.

Z ostrymi jak brzytwa zębami, mysz gryzła liny, które wiązały lwa, aż w końcu pękły, uwalniając potężną bestię. Lew, wdzięczny za pomoc myszy, zaoferował swoją ochronę i oboje zostali przyjaciółmi, podróżując razem przez życie, każdy wspierając drugiego.

Lekcja płynąca z tej historii jest jasna - siła może być ulotna, a ci, którzy ją mają, muszą uważać, jak i kiedy ją wykorzystują. Lew mógł z łatwością obezwładnić mysz i zignorować jej błagania o litość, ale zamiast tego zdecydował się okazać powściągliwość i dobroć. W ten sposób lew zyskał lojalnego przyjaciela, a przy okazji uratował własne życie.

Niech ta historia będzie dla nas przypomnieniem, że siła jest zmienna i ma kluczowe znaczenie podczas każdych negocjacji. Przejmij kontrolę nad rozkładem sił, a wzmocni to Twoją pozycję na tyle, że będziesz mógł pokierować negocjacjami na swoją korzyść i zapewnić najlepsze warunki kontraktu. Obyśmy wszyscy uczyli się od lwa i myszy i podchodzili do negocjacji z mądrością i empatią.

 

Udanych negocjacji,

*Historia lwa i myszy jest adaptacją bajki Ezopa Lew i mysz.

 

Jeżeli chcesz zapoznać się z innymi naszymi materiałami, to koniecznie sprawdź naszego bloga. Skontaktuj się także z nami, aby zapisać się na szkolenia negocjacyjne. Jako specjaliści prowadzimy także doradztwo strategiczne, z którego zawsze możesz skorzystać. 

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.