Powróć do zasobów

John McMillan - mistrz negocjacji

Scotwork Polska
Scotwork Mistrz Negocjacji John Mcmillan

O negocjacjach biznesowych mówi się, że są jednym z filarów sukcesu każdej organizacji, olejem w sprawnie działającym silniku. Umiejętność efektywnego negocjowania może stanowić kluczowy czynnik wpływający na osiągnięcie strategicznych celów, budowanie relacji z klientami i partnerami, a także zwiększanie konkurencyjności na rynku. W tym kontekście jesteśmy jedną z czołowych firm na świecie specjalizujących się w konsultingu i kształtowaniu umiejętności negocjacyjnych. Historia Scotwork sięga ponad czterech dekad w ciągu, których firma zyskała renomę i zaufanie klientów na całym świecie, świadczą o tym rekomendacje - 98% naszych klientów nas poleca.

Zaczęło się od... 

John McMillan, urodził się w Szkocji. Absolwent University of Strathclyde, gdzie studiował ekonomię i marketing. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w sprzedaży aby w wieku 27 lat zostać współzałożycielem Scotwork. Globalnej firmy konsultingowej zajmującej się negocjacjami, która świadczy usługi szkoleniowe i konsultacyjne, pomagając organizacjom doskonalić umiejętności negocjacyjne. Scotwork została założona w 1975 roku i od tego czasu stała się jedną z wiodących firm konsultingowych na świecie. 

Świat w 1975 roku był zupełnie inny od obecnego. W tamtych czasach mało kto rozumiał pojęcie negocjacji i rzadko kto je analizował. Jak wspomina jeden założycieli: "Mój pracodawca nie dawał mi żadnych wskazówek ani nie zapewniał szkoleń z zakresu negocjacji. Musiałem się uczyć metodą prób i błędów."

John McMillan odegrał kluczową rolę w opracowywaniu programów szkoleniowych w zakresie negocjacji oferowanych przez Scotwork, a jego pomysły i metodologie pomogły tysiącom osób i organizacji w negocjowaniu lepszych umów, rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu silniejszych relacji.

W roku 2000 John McMillan podjął decyzję o tymczasowym przeniesieniu się na okres czterech lat do Stanów Zjednoczonych, gdzie poświęcił się rozwijaniu firmy. Nowe, inspirujące otoczenie zachęciło go do kontynuowania rozwoju programu Scotwork.

Po powrocie do Wielkiej Brytanii przejął zarządzanie biznesem międzynarodowym. Obecnie nadal jest prezesem zarządu i jako mistrz negocjacji aktywnie uczestniczy w rozwoju firmy prezentując w różnych częściach świata czym są negocjacje i jakie korzyści przynoszą organizacjom, które sprawnie negocjują, które wprowadzają negocjacje do swojego DNA.

 

Zmieniamy sposób w jaki negocjuje świat. 

 

Oferujemy doradztwo strategiczne, konsulting negocjacyjny i programy szkoleniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb biznesowych. A co sprawia, że Scotwork wyróżnia się na tle innych firm zajmujących się negocjacjami? To:

  • Bogata historia i doświadczenie

  • Własne Know how: nasze Know How jest unikalne oparte na badaniach i analizie ponad 100 000 godzin przeprowadzonych negocjacji. Dzięki obserwacji wielu powtarzających się zachowań w różnorodnych środowiskach, stworzyliśmy uniwersalną ośmiostopniową metodę, dzięki której zrozumiesz jak prowadzić efektywne negocjacje.
  • Badania Sprawności negocjacyjnych: badania prowadzimy od lat '80 w organizacjach na całym świecie dzięki czemu jesteśmy w stanie określić jak działa "przeciętny negocjator" i porównać określony zespół lub organizację z najlepszymi, wynikami na świecie. 
  • Praktyczne podejście: skupiamy się na konkretnych umiejętnościach negocjacyjnych, które przekładają się na sukces w realnych sytuacjach. Nasze treningi nie są teoretyczne, ale praktyczne i dostosowane do potrzeb klienta.

  • Międzynarodowy zasięg: jesteśmy obecni na całym świecie (konsultacje i treningi prowadzone w 46 krajach w 29 językach), co oznacza, że możemy wykorzystywać doświadczenie negocjacyjne z całego świata ale również dostosować swoje programy do różnych kultur, rynków i branż. To istotne, gdyż negocjacje różnią się w zależności od kontekstu.

  • Psychologia/emocje: podkreślamy znaczenie psychologii w negocjacjach. Pomagamy uczestnikom zrozumieć, jakie czynniki emocjonalne wpływają na negocjacje i jak nimi zarządzać.

  • Analiza sytuacji: pokazujemy i uczymy, jak dokładnie analizować sytuacje negocjacyjne i przygotowywać się do nich. To pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć swoje cele i interesy oraz identyfikować potencjalne zagrożenia i okazje.

  • Dopasowanie: współpracujemy z klientami z różnych branż i sektorów, co oznacza, że treningi negocjacyjne są elastyczne i dostosowane do różnych potrzeb.

  • Rekomendacje: Scotwork cieszy się renomą i zaufaniem – 98% naszych klientów nas poleca co potwierdza skuteczność naszych programów.

 

Nasze rozwiązania odpowiadają na wyzwania współczesnego świata.

Zmieniamy sposób w jaki negocjuje świat. 

Udanych negocjacji

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.