Powróć do zasobów

Biznes nie jest już taki, jak zwykle. Negocjacje w czasach kryzysu.

Tyler Hall
scotwork-biznes-nie-jest-taki-jak-zawsze-negocjacje.png

Obecnie odbywa się więcej negocjacji niż kiedykolwiek wcześniej. Rygorystyczne warunki, odraczanie płatności, presja upustów, zrywanie umów narażają na ryzyko wszelkie relacje biznesowe.

Następne miesiące to będzie trudny czas dla negocjatorów, podczas którego będą musieli starać się utrzymać własny biznes przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich relacji z klientami lub dostawcami albo między właścicielami firm a ich pracownikami. Na przykład, klient, który znacząco odczuwa skutki kryzysu potrzebuje przerwy w regulowaniu zobowiązań lub planu spłat należności wynikających z wiążącej Was umowy. Oczywiście możesz nie wyrazić na to zgody i kontynuować umowę. Twój klient będzie jednak pamiętał o tym fakcie i Wasze relacje biznesowe mogą na tym ucierpieć. Jeśli nie jesteś monopolistą w danej branży, klient może nie chcieć kontynuować umowy lub nawet może nawet nie przetrwać kryzysu. Z drugiej strony, jeśli tylko ulegniesz, narazisz tym samym swój biznes na ryzyko.

Aby wspólnie przetrwać ten kryzys i utrzymać dobre stosunki biznesowe musimy powinniśmy być bardziej kreatywni. Przykładem mogą być niektórzy właściciele, którzy udzielają krótkich przerw w regulowaniu zobowiązań i pobierają czynsz na zakończenie umowy. Innym przykładem jest Salesforce, który zapewnienia bezpłatne oprogramowanie dla najmniejszych firm, które umożliwia im podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych, pomaga utrzymać biznes, a co za tym idzie, wzmacnia relacje z klientami.

To wszystko nie będzie łatwe. Musimy myśleć nieszablonowo. Musimy zakwestionować to wszystko, co robiliśmy wcześniej. Musimy stworzyć nowe zmienne, aby móc kontynuować wymianę. Musimy współpracować. Pomóżmy sobie nawzajem w tym kryzysie, a wyjdziemy z tego z silniejszymi i bardziej strategicznymi partnerami niż dotychczas.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, oferujemy  krótkie umowy i nasze najniższe stawki, aby pomóc firmom w potrzebie.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Zadzwoń: 22 479 59 53

Napisz: info.pl@scotwork.com

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.