Powróć do zasobów

Nie doceniasz mnie… - błędy poznawcze

Brian Buck
Błędy Poznawcze Negocjacje Szkolenia Scotwork

Nienawidzę, kiedy ludzie mówią mi, że czegoś nie mogę zrobić. Nie mówię o rzeczach takich jak np. „Nie możesz przekraczać dozwolonej prędkości”. Mówię o ograniczeniach, które próbują mi narzucić z niedoceniania moich możliwości. Nienawidzę tego, ponieważ może to przegląd do tego, że zacznę kwestionować swoje umiejętności. To z kolei prowadzi do gniewu i ponownej prośby o ponowne żądanie, jak bardzo ta osoba myli! Jest to błąd poznawczy, który dotyka tak wielu ludzi i może mieć niszczycielską siłę podczas rozmów przy stole negocjacyjnym.

Mod poznawcze są zakorzenione w sposobie, w jaki interpretujemy i zachowamy informacje. Są one jednym błędnym głosem jako błędy systemowe w procesie myślowym, które wpływają na podejmowane przez nas decyzje i osądy. Występowanie jednej, ponieważ nasz mózg nieustannie poszukuje sposobów na uproszczenie informacji, które muszą pomóc, aby pomóc nam zrozumieć świat nas i przyspieszyć podejmowanie decyzji.

Niestety stajemy się podatni na te błędy.

Pik zniekształcać rzeczywistość. W przypadku jednego wyboru na nasze krytyczne myślenie utrudniając zbieranie lub gardłowe informacje. Zapobieganie jedno prowadzić do unikania niewygodnych prawd, których znamy się zakazują lub uniemożliwiają nam badanie danych zachowań. Jedyne prowadzenie podejmowania złych decyzji, zniekształcenia myślenia, a nawet wiary w teorie spiskowe.

A co z nadmierną pewnością siebie? Jest to jeden z najczęstszych błędów poznawczych, które mogą zmieniać się w nasz osąd. Daniel Kahneman w swojej książce „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym "z 2011 r. Nazwał nadmierną pewność siebie". To właśnie ten nieracjonalny sposób postrzegania rzeczywistości prowadzi do niedoceniania przeciwnika.

Przy stole negocjacyjnym niedocenianie drugiej strony może prowadzić do katastrofalnych rezultatów, z których niektóre mogą używać:

 

  1. Nieuwzględnianie potrzeb i punktów czasowych, co skutkuje jednostronnymi propozycjami, których konsekwencją jest strata czasu i opóźnienie rezultatów.
  2. Przecenianie swojej zdolności, wspólna koncentracja do impasu lub odejścia drugiej strony od stołu negocjacyjnego.
  3. Traktowanie drugiej strony bez szacunku, co może prowadzić do sytuacji, w której prowadzeniu nie ma pozycji ego i „zachowanie” jest ważniejsze niż rzeczywiste transakcji transakcji.

 

Pomyśl również o drugiej stronie. Kiedy obserwujesz, kiedy pewność siebie, druga strona, produkcja do na twoje ego iw efekcie negatywnie oddziałuje na obie strony. Kiedy jesteś w takiej sytuacji, nie zależy ci już na korzystnej transakcji. Tak naprawdę nie chodzi o to, że już o mnie - to sprawa osobista. Zbytnia chwila drugiej strony nie tylko powtórnie na jej proces decyzyjny, ale także na twój.

Ponieważ wszyscy jesteśmy podatni na błędy poznawcze, powinniśmy zwracać uwagę na to, w jaki sposób interpretujemy informacje i podejmujemy decyzje w trakcie negocjacji. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

 

  1. Bądź świadomy. Pierwszym krokiem do napraw jest uświadomienie sobie, że jesteś podatny na błędy poznawcze. Jeśli nie jesteś świadomy, nie możesz złagodzić ich wpływu. Uważaj więc na swoje własne uprzedzenia.
  2. Zakwestionuj swoje przekonania. Zastanów się nad tym, jak doszedłeś do swoich poszukiwań. Znajdź sposoby na poszerzenie swojej wiedzy i poszukaj alternatywnych źródeł informacji. Uważaj na ideologiczną krótkowzroczność, która może być podniesiona w zakresie dwaich przekonań.
  3. Szukaj innych punktów widzenia. Nie wystarczy zbierać więcej informacji z różnych źródeł. Poznaj alternatywne opinie. Poproś przegląd, aby zabawili się w adwokata diabła. Przedstaw im swoje argumenty i zachęcam do ich oceny. Krytyczne myślenie jest wrogiem błędów poznawczych.

 

Bądź świadomy błędów poznawczych, a porozumienie, które negocjujesz lepsze.

Czy błędy poznawcze, takie jak Twoje wejście w cenie wpłaty na relacje przy stole przy stole - opóźniając lub nawet niszcząc wyniki transakcji? Możemy pomóc! Czerpiąc z 45-letniego doświadczenia w negocjacjach pomożemy Ci daje lepsze wyniki negocjacji, zaoszczędzić czas i utworzyć wartość dla wszystkich zaangażowanych stron - nie wspominając o utrzymaniu, a nawet wzmocnić relacji. Rozpocznij współpracę z jednym z naszych doradców, który zapewni Ci szersze spojrzenie na Twoją transakcję.

Udanych negocjacji!

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.