Powróć do zasobów

Czy wirtualnie czy na żywo?

Scotwork Polska
scotwork-czy-wirualnie-czy-na-żywo.png

 

Każdy z nas zapewne słyszał lub oglądał film pod tytułem „Matrix”, który przez wielu od lat jest uznawany za dzieło, które zmieniło oblicze kina. Premiera miała miejsce w sierpniu 1999 roku i było to drugie kinowe dzieło braci Wachowskich.

Co jest prawdziwe?

Matrix jest rodzajem wirtualnej rzeczywistości, w której główni bohaterowie śpią, jedzą, przeżywają tak, jak ma to miejsce w prawdziwym życiu. Jest to rodzaj rzeczywistości, do której można wejść, jak to robi np. Neo z Morfeuszem, aby rozwijać lub nabywać nowe umiejętności poprzez trening.

Świat zamyka granice, epidemia koronawirusa stopniowo paraliżuje poszczególne kraje. Istnieje jednak miejsce, gdzie COVID-19 nie ma wstępu: internet.

Dlatego właśnie stworzyliśmy dla Was trening Virtual Advancing Negotiation Skills - prawdziwe negocjacje na żywo, w czasie rzeczywistym, stanowiące praktyczne ćwiczenia oraz interaktywną analizę wymuszające duże zaangażowanie dostosowane do potrzeb uczestników. Wszystko z wykorzystaniem technologii pracy na odległość.

Pojawia się jednak pytanie „Czy wirtualnie oznacza tak samo dobrze jak na żywo?”

Wirtualny trening doskonalenia umiejętności negocjacyjnych prowadzony jest przez dwóch konsultantów, podczas 3-dniowego szkolenia. Bierze w nim udział maksymalnie 12 uczestników, którzy pracują w grupach, negocjują i korzystają z ponad 40 letniego doświadczenia negocjacyjnego firmy Scotwork. Co najważniejsze jednak omija ich wiele nieprzyjemnych czynników poza szkoleniowych – korki, niespodziewane sytuacje na drodze, długi pobyt poza domem czy zaległości w pracy.

Wszystko tak samo, ale inaczej.

Pamiętacie jak Morfeusz idzie na spacer po bardzo zatłoczonej ulicy z panem Andersonem, który dopiero poznaje matrix? Morfeusz z wielką wprawą manewruje pomiędzy idącymi osobami i w momencie gdy wyjaśnia Neo prawdę o matrixie, ten ulega rozproszeniu. Na ulicy pojawia się piękna kobieta w czerwonej sukience, która po chwili zamienia się w agenta matixa. Następuje stopklatka i analiza zaistniałej sytuacji. Widać, że główny bohater jest zdezorientowany i niepewny… 

Virtual Advancing Negotiation Skills to „…program treningowy mający Cię nauczyć…” (cyt. z Matrixa) podobnie jak podczas szkoleń na żywo, sztuki negocjacji. W naszych treningach tworzymy pokoje, wchodzimy w role negocjatorów, wszystko filmujemy, odtwarzamy i na koniec analizujemy. Bez względu na poziom negocjacyjnego zaawansowania uczestnika, wykorzystujemy każdy moment aby przeprowadzić go przez różne techniki negocjacyjne, aby zmienić jego przyzwyczajenia i nawyki. Pokazujemy jak negocjować i osiągać wysokie wyniki nie popełniając błędów „kobiety w czerwonej sukience”

Czy technologia, którą stosujemy jest łatwa w użyciu? Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie narzędzia jakie otrzymuje uczestnik były dla niego wsparciem, a nie przeszkodą. W skali od 1 do 5 (1 oznacza „trudny”, a 5 „łatwy”), nasi wirtualni uczestnicy dają nam ocenę 4,63 w zakresie łatwości obsługi technologii. 

Czy siedzenie przed komputerem nie jest męczące? W mojej ocenie nie. Nasi uczestnicy nie mają żadnych problemów ze spędzeniem z nami około sześciu godzin dziennie. Tym bardziej, że trening nie jest monotonnym wykładem. 90% czasu uczestnicy spędzają na przygotowaniu się do negocjacji i na samych negocjacjach. Jest dużo przerw, podczas, których można odpocząć i rozprostować nogi. Zaangażowanie uczestników jest tak duże, że niejednokrotnie słyszeliśmy od nich na koniec treningów ANS i VANS, parafrazę słów pana Andersona „chcemy więcej”.

Jakie są więc największe różnice między na żywo a wirtualnie? Wiele . . . ale czy mają one znaczenie? Chciałbym podkreślić w mojej ocenie największe zalety treningów wirtualnych.

W przypadku szkolenia wirtualnego całkowity koszt szkolenia jest znacznie niższy niż na żywo. Nie ma kosztów: hotelu, dojazdu, posiłków. Oszczędzamy również czas, który jest w dzisiejszych czasach cennym zasobem. W przypadku szkolenia wirtualnego uczestnicy znacznie chętniej i częściej wchodzą w interakcje z otoczeniem niż w przypadku kiedy znajdują się w świecie rzeczywistym.

Wraz z pojawieniem się wirusa COVID-19 wiele firm rozpoczęło wirtualne życie. Negocjacje, handel, spotkania wszystko przeniosło się do internetu. Dlatego wirtualny kurs doskonalenia umiejętności negocjacyjnych naśladuje to, czego ludzie doświadczają w prawdziwym życiu.

Podczas gdy szkolenie jest wirtualne, nauka jest prawdziwa.

Czy chcesz wiedzieć czym jest Virtual ANS…?

Scotwork Polska
Więcej od Scotwork Polska:
To nie ja, to Ty
Wszystko można negocjować
Powróć do zasobów

Zapisz się do naszego newsletera

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google. Cenimy Twoją prywatność. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.