ego-scotwork-negocjacje-trening.jpg

Za bardzo się skupiasz na sobie…

Opublikowane: mar 10 , 2020
Autor: Alan Smith

Mieszkańcy północy są znani z opanowania, złych manier i nazywania rzeczy po imieniu. Jest to naukowo udowodniony fakt, że ludzie północy są trudniejsi niż ich południowi sąsiedzi. Spójrzmy na fakty. Najtwardsi mężczyźni na całym południu, tacy jak Vinnie Jones i Ross Kemp, mogliby zostać pokonani przez najsłabsze, najbardziej niedożywione dziecko z Rochdale. Nawet słowa, których używają do określenia twardych ludzi, takie jak "naughty", "handy" i "tasty" brzmią ckliwie.

W każdym razie, skupianie się na sobie to problem wielu z nas. Większość ludzi uważa się za znacznie lepszych od innych.

Otrzymujesz od swojego szefa e-maila o planowanej na następny miesiąc rocznej ocenie Twojej pracy. Zaczynasz tworzyć listę swoich sukcesów, które osiągnąłeś w tym roku. W Twojej opinii jest ona długa i spójrzmy prawdzie w oczy – imponująca. Zaczynasz wierzyć w swoją wyjątkowość i uważasz, że powinieneś mocniej naciskać zarówno na podwyżkę, jak i awans. Ostatecznie uważasz, że nikt w twojej firmie nie dorasta Ci do pięt.

Nie jesteś sam.

Psychologowie David Dunning i Justin Kruger przeprowadzili eksperyment na 194 studentach. Poproszono ich, żeby wykonali serię testów z zakresu logiki i gramatyki, a następnie aby przewidzieli, jak wypadną w porównaniu z rówieśnikami. Uczestnicy średnio szacowali, że osiągną wyniki wyższe od 68% studentów, czyli będą lepsi od dwóch trzecich osób biorących udział w teście. Oczywiście nie wszyscy mieli rację.


W 1981 r. badania na Uniwersytecie w Sztokholmie wykazały, że 88% kierowców uważa, że jeździ bezpieczniej od pozostałych. Nawet nauczyciele akademiccy, którzy powinni wykazywać się większą świadomością, padali ofiarą zbytniej pewności siebie. Aż 90% nauczycieli Uniwersytetu w Nebrasce uważa się za ponadprzeciętnych w nauczaniu. 

Czemu jest to tak ważne?

Najczęściej zadawanym pytaniem, z którym spotykamy się w branży, w której działamy jest: "Jak wynegocjować lepsze wynagrodzenie?". Wydaje się, że wielu z Was uważa, że zasługuje na więcej niż dostaje.

Większość z was ma rację. Ale oczywiście, negocjacje pomogą w dużej mierze uzyskać lepsze warunki umowy.

Zajrzyj tutaj, aby zapoznać się z niektórymi z naszych najlepszych wskazówek dotyczących negocjowania wynagrodzenia.

Jednym z najczęstszych niebezpieczeństw związanych z nadmierną pewnością siebie jest brak skutecznego przygotowania i refleksji nad własnymi przekonaniami. Odrób pracę domową, szczególnie jeśli jesteś osobą, która często nie docenia samego siebie. Upewnij się, że jesteś na dobrej drodze do budowania poczucia własnej wartości.

Sprawdza się to podczas wszystkich negocjacji. Zawsze obracaj to na swoją korzyść. 


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Alan Smith
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Co dla jednego pokarmem, dla drugiego trucizną

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy kiedy słyszysz słowo "sęp"? Przewiduje, że najpierw nasuwa Ci się na myśl obraz pasożytniczych, potwornych stworzeń ucztujących na gnijącej padlinie. Później odczuwasz lekkie ściśnięcie żołądka i niemiły smak w ustach. W ludzkim kontekście każdy z nas pomyśli o bezwzględnej, nieprzyjemnej osobie, żerującej na słabszych...

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020