face-mask.png

Kryzys

Opublikowane: mar 23 , 2020
Autor: Alan Smith

Kryzys?
Ten cholerny kryzys!

Bądźmy szczerzy, kto się tego spodziewał? Nie ja, to na pewno. Z radością zajmowałem się własnymi sprawami, pracowałem, ćwiczyłem (od czasu do czasu) spotykałem się z rodziną, przyjaciółmi i cieszyłem się na przyjście lepszej pogody oraz na letnie wakacje i ciepło.

Wtedy to się stało. Uderzył wirus COVID-19. Na początku bardzo powoli i bardzo daleko.

Ale teraz jest już tutaj, na naszym (i wszystkich innych) podwórku. Status pandemii wywołuje ogólnoświatową panikę i dla wielu osób oznacza ponowne przewartościowanie wszystkiego, naprawdę wszystkiego.

Będąc nieco starszym od wielu czytelników tego bloga, muszę przyznać się do cynicznej postawy wobec COVID-19 i to nie tylko z powodu tych wszystkich śmiesznych filmów na YouTube dotyczących piwa Corona, ale także dlatego, że już to wszystko kiedyś widziałem. Mam tu na myśli kryzys kubański, AIDS, 1999, 9/11, SARS, itd.

Teraz jest jednak inaczej. Moja synowa, wykwalifikowana pielęgniarka, która rozpoczynała swoją karierę na Oddziale Intensywnej Terapii mówi mi, że się martwi. Ale nie w sposób, w jaki mogłoby się nam wydawać.

Ona nie martwi się chorobą, może dlatego, że przywykła do oglądania tak strasznych rzeczy. Twierdzi, że nie o to jej chodzi. Ona się martwi się o skutki ekonomiczne obecnej sytuacji.

Zamknięte szkoły i uniwersytety, wstrzymana produkcja samochodów, odwołane przez szpitale operacje niecierpiące zwłoki, puste pociągi, linie lotnicze i puby zastanawiające się nad przyszłością. Wszystko to brzmi jak przepowiednia Nostradamusa, a nie codzienna dawka informacji.

Jeszcze słowo o mediach, jeśli mogę. W zeszłym tygodniu oglądałem wiadomości z moją żoną. Pierwsze 25 minut dotyczyło COVID-19 i jego skutków. Reporter powiedział, że pomimo śmierci kilku osób, nie możemy wyolbrzymiać COVID-19 i powinniśmy starać się zachować odpowiednią perspektywę. Dobry Boże! - to jedyne, co mogę powiedzieć.

Wracając do sedna.

Skutki gospodarcze są już teraz ogromne i potencjalnie katastrofalne w skutkach dla wielu osób.

Kontrakty będą unieważniane, nastąpi fala zwolnień, pojawią się roszczenia wobec wielu firm, a może i wobec Ciebie. Wszyscy będziemy mierzyć się z licznymi konfliktami, z którymi trzeba będzie sobie radzić z wyczuciem i empatią. Będziemy musieli to przetrwać, wykorzystując wszystkie umiejętności, jakimi dysponujemy.

Spróbuj odnaleźć się w tej nowej negocjacyjnej rzeczywistości najlepiej jak potrafisz.

Absolwenci Scotwork mogą skorzystać z naszej oferty bezpłatnych porad i mają możliwość skontaktowania się z konsultantem Scotwork w celu uzyskania pomocy.

Jesteśmy tutaj i ciężko pracujemy, aby przyspieszyć wprowadzenie naszej nowej oferty online (kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji). Chcemy dobrze się do tego przygotować, aby móc Wam zaoferować jeszcze więcej, aby pomóc Wam w zaistniałej sytuacji.

Bądźcie bezpieczni.

 


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Alan Smith
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Co dla jednego pokarmem, dla drugiego trucizną

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy kiedy słyszysz słowo "sęp"? Przewiduje, że najpierw nasuwa Ci się na myśl obraz pasożytniczych, potwornych stworzeń ucztujących na gnijącej padlinie. Później odczuwasz lekkie ściśnięcie żołądka i niemiły smak w ustach. W ludzkim kontekście każdy z nas pomyśli o bezwzględnej, nieprzyjemnej osobie, żerującej na słabszych...

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020