rugby-scotland.jpg

Rozmiar to nie wszystko...

Opublikowane: lut 17 , 2020
Autor: Andrew Farquhar

Pogoda była okropna, nawet jak na szkockie standardy. Wiatr wiejący 80 km/h i nieustający deszcz sprawiły, że gra stała się swoistą loterią. Anglia wykazała się jednak większym sprytem i wróciła do domu z wynikiem 13-6, co dla Szkotów było dużym rozczarowaniem.

Czy Szkoci powinni czuć przygnębienie z tego powodu? Szybka analiza statystyk stanowi interesującą lekturę. Według danych World Rugby w Szkocji jest 217 tys. graczy rugby, podczas gdy w Anglii aż 1,99 miliona. Jak widać jedna ze stron ma znaczącą przewagę. Historia zdaje się to potwierdzać. Od momentu kiedy rozegrano pierwszy mecz w 1879 roku, Anglia wygrała 71 razy, Szkocja 40 razy, a 16 meczy zakończyło się remisem.

Rozmiar najwyraźniej ma znaczenie (o czym niebawem przekona się Wielka Brytania podczas negocjacji z Unią Europejską) ale jak pokazują powyższe liczby, nie jest to jedyny czynnik, który decyduje o wygranej. Pomimo tak znaczącego deficytu zawodników, Szkocja może być konkurencyjna na boisku poprzez maksymalne wykorzystanie swojego potencjału. Zespoły negocjacyjne powinny się od niej uczyć.

Po pierwsze, szkocka drużyna nie ma w swoim gronie graczy o statusie "gwiazd", dlatego koncentruje się w pełni na grze zespołowej. Tak jak w wykwalifikowanym zespole negocjacyjnym, każdy uczestnik zna swoją rolę, trzyma się jej, a w razie potrzeby wspiera innych członków zespołu ponieważ wie, że wspólna praca maksymalizuje szanse na sukces. Po drugie, szkoccy liderzy na przestrzeni wieków byli i są specjalistami w opracowywaniu strategii, które pozwalały wygrać z mającą przewagę liczebną Anglią.

Plan gry, który koncentruje się na byciu szybszym i bardziej zwinnym od przeciwnika jest bardzo powszechną praktyką. W rugby, tak jak w negocjacjach, walka jeden na jednego z silniejszym przeciwnikiem rzadko kiedy przynosi zadowalające efekty.

 

Zapraszamy na szkolenia z negocjacji / warsztaty z negocjacji. Bez względu na poziom Twojego negocjacyjnego zaawansowania, każdy moment życia jest dobry by przetestować samego siebie i nabyć umiejętności, które zmieniają przyzwyczajenia I nawyki. 


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Andrew Farquhar
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Co dla jednego pokarmem, dla drugiego trucizną

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy kiedy słyszysz słowo "sęp"? Przewiduje, że najpierw nasuwa Ci się na myśl obraz pasożytniczych, potwornych stworzeń ucztujących na gnijącej padlinie. Później odczuwasz lekkie ściśnięcie żołądka i niemiły smak w ustach. W ludzkim kontekście każdy z nas pomyśli o bezwzględnej, nieprzyjemnej osobie, żerującej na słabszych...

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020