coronavirus.jpg

O tym, jak ważna jest umiejętność dostosowywania się do każdej sytuacji

Opublikowane: lut 03 , 2020
Autor: Sam Macbeth

Wirus będzie wyznaczał kierunek pewnych zmian. Będzie kreował potrzebę poczucia bycia chronionym, otoczenia opieką medyczną i wsparciem w zakresie podstawowych potrzeb. "Zmiana" może być katalizatorem negocjacji i w tym sensie może przybierać różne formy.


Po pierwsze, organizacje komercyjne, prezentujące oportunistyczną postawę mogą ulec pokusie czerpania zysków z krótkoterminowego wzrostu popytu (hotele pobierają wyższe opłaty, gdy ludzie są skazani na złą pogodę). Tego rodzaju działania i zachowania często biorą górę nad ryzykiem utraty reputacji w oczach klientów.

Po drugie, będzie to miało pośredni wpływ na stosunki handlowe z Chinami. Bezpośrednio dotknie to sprzedawców, zarówno internetowych, jak i tradycyjnych. Produkt wytworzony w Chinach, który zamówiłeś na specjalną okazję i zagwarantowano Ci dwutygodniową dostawę, może dotrzeć dużo później albo nie dotrzeć wcale. To może w naturalny sposób wpływać na sytuację przedsiębiorstw w całym łańcuchu dostaw, których płynność finansowa jest i tak już wyjątkowo nadszarpnięta. Przyniesie to dalsze, oczywiste konsekwencje dla każdego z nas...     

Z negocjacyjnej perspektywy, zarówno w sytuacjach, na które jesteśmy przygotowani jak i podczas zupełnie nieplanowanych wydarzeń, bycie elastycznym jest zawsze bardzo istotną kwestią.

Kiedy to tylko możliwe, miej przygotowany plan B podczas negocjacji, kiedy ilość nowych informacji oraz zdarzeń może okazać się dla Ciebie nie do przebrnięcia. Wyniki naszej ankiety, w której udział wzięło ponad 5000 osób potwierdzają, iż 30% osób na kierowniczych stanowiskach nigdy lub tylko czasami ma przygotowany plan awaryjny (tutaj możesz pobrać wyniki ankiety).

Nieplanowane zdarzenia to nowe szanse. Przypomnij sobie swoje długoterminowe cele - czy one są zgodne ze wszelkimi krótkoterminowi inicjatywami, których się podejmujesz? Jakie są zagrożenia - zarówno materialne, jak i niematerialne? Kontynuuj dialog (nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania), bądź otwarty na nowe pomysły i sposoby rozwiązywania problemów.

Podczas gdy ludzie stale tracą wiele okazji do negocjacji (fakt ten potwierdza również nasze badanie), należy pamiętać, że istnieją pewne rzeczy, mające nadrzędne cele i wartości (ochrona życia ludzkiego), które powinny pozostać nienegocjowalne.

 

Zapraszamy na szkolenia z negocjacji / warsztaty z negocjacji. Bez względu na poziom Twojego negocjacyjnego zaawansowania, każdy moment życia jest dobry by przetestować samego siebie i nabyć umiejętności, które zmieniają przyzwyczajenia I nawyki. 


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Sam Macbeth
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Co dla jednego pokarmem, dla drugiego trucizną

Jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy kiedy słyszysz słowo "sęp"? Przewiduje, że najpierw nasuwa Ci się na myśl obraz pasożytniczych, potwornych stworzeń ucztujących na gnijącej padlinie. Później odczuwasz lekkie ściśnięcie żołądka i niemiły smak w ustach. W ludzkim kontekście każdy z nas pomyśli o bezwzględnej, nieprzyjemnej osobie, żerującej na słabszych...

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020