coronavirus.jpg

O tym, jak ważna jest umiejętność dostosowywania się do każdej sytuacji

Opublikowane: lut 03 , 2020
Autor: Sam Macbeth

Wirus będzie wyznaczał kierunek pewnych zmian. Będzie kreował potrzebę poczucia bycia chronionym, otoczenia opieką medyczną i wsparciem w zakresie podstawowych potrzeb. "Zmiana" może być katalizatorem negocjacji i w tym sensie może przybierać różne formy.


Po pierwsze, organizacje komercyjne, prezentujące oportunistyczną postawę mogą ulec pokusie czerpania zysków z krótkoterminowego wzrostu popytu (hotele pobierają wyższe opłaty, gdy ludzie są skazani na złą pogodę). Tego rodzaju działania i zachowania często biorą górę nad ryzykiem utraty reputacji w oczach klientów.

Po drugie, będzie to miało pośredni wpływ na stosunki handlowe z Chinami. Bezpośrednio dotknie to sprzedawców, zarówno internetowych, jak i tradycyjnych. Produkt wytworzony w Chinach, który zamówiłeś na specjalną okazję i zagwarantowano Ci dwutygodniową dostawę, może dotrzeć dużo później albo nie dotrzeć wcale. To może w naturalny sposób wpływać na sytuację przedsiębiorstw w całym łańcuchu dostaw, których płynność finansowa jest i tak już wyjątkowo nadszarpnięta. Przyniesie to dalsze, oczywiste konsekwencje dla każdego z nas...     

Z negocjacyjnej perspektywy, zarówno w sytuacjach, na które jesteśmy przygotowani jak i podczas zupełnie nieplanowanych wydarzeń, bycie elastycznym jest zawsze bardzo istotną kwestią.

Kiedy to tylko możliwe, miej przygotowany plan B podczas negocjacji, kiedy ilość nowych informacji oraz zdarzeń może okazać się dla Ciebie nie do przebrnięcia. Wyniki naszej ankiety, w której udział wzięło ponad 5000 osób potwierdzają, iż 30% osób na kierowniczych stanowiskach nigdy lub tylko czasami ma przygotowany plan awaryjny (tutaj możesz pobrać wyniki ankiety).

Nieplanowane zdarzenia to nowe szanse. Przypomnij sobie swoje długoterminowe cele - czy one są zgodne ze wszelkimi krótkoterminowi inicjatywami, których się podejmujesz? Jakie są zagrożenia - zarówno materialne, jak i niematerialne? Kontynuuj dialog (nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania), bądź otwarty na nowe pomysły i sposoby rozwiązywania problemów.

Podczas gdy ludzie stale tracą wiele okazji do negocjacji (fakt ten potwierdza również nasze badanie), należy pamiętać, że istnieją pewne rzeczy, mające nadrzędne cele i wartości (ochrona życia ludzkiego), które powinny pozostać nienegocjowalne.

 

Zapraszamy na szkolenia z negocjacji / warsztaty z negocjacji. Bez względu na poziom Twojego negocjacyjnego zaawansowania, każdy moment życia jest dobry by przetestować samego siebie i nabyć umiejętności, które zmieniają przyzwyczajenia I nawyki. 


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Sam Macbeth
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Odpuść, nadszedł czas by się pojednać

Po trudnych negocjacjach, pojednanie się z drugą stroną może być niezwykle trudne. Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, tym bardziej, że tylko 21% negocjatorów uważa, że po zakończeniu negocjacji relacje między stronami ulegają wzmocnieniu.

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami
award 1.jpg
award 2.jpg
Scotwork CPD 2020