Czy lubisz rzodkiewki?

Opublikowane: mar 19 , 2015
Autor: Alan Smith

Jaką cenę  płacimy za obniżanie kosztów?

Mamy naturalną skłonność do szukania obniżki kosztów wszystkiego, co kupujemy. Wszyscy to robimy. Nawet Ci z nas, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą produktów
lub usług, także muszą kupować. Podobnie jest z tymi, którzy zawodowo trudnią się zakupami - często muszą sprzedawać.

Problem koncentracji wyłącznie na kosztach pojawił się w moim domu ponownie, gdy spojrzałem na składniki ciastek, które ostatnio zjadłem.

Skąd się wziął ekstrakt  z rzodkiewki w moich ciastkach?

Od dłuższego czasu konsumenci zaczęli zwracać uwagę na numery z symbolem E w spisie dodatków do żywności, aromaty spożywcze i inne sztuczne substancje. Producenci żywności zmienili sposób oznakowania dodatków w dążeniu do „czystej etykiety” – lista składników brzmi bardziej naturalnie.

Produkty rynkowe muszą być wytwarzane w możliwie najlepszej cenie i mieć możliwie najdłuższy okres ważności, aby zapewnić ich magazynowanie w sklepach oraz osiąganie przez nas niższej wartości zakupów.

Niewielu z nas śledzi procesy zaangażowane w tworzenie smaku, dobrego wyglądu
i długiej przydatności produktów, ale wszyscy mamy podejrzenia, co do składników oraz tego, w jaki podstępny sposób pojawiają się w naszych potrawach.

Od drobiu faszerowanego wodą i sproszkowanego jajka do klejących farszów i wstępnie mieszanych marynat, surowce przemysłu spożywczego rzadko są definiowane w oczywisty sposób. W rzeczywistości mają długą, skomplikowaną historię przeróbki oraz etapów, które nie są widoczne na etykiecie. Nawet jeżeli są opisane jako naturalne.

Wracając do sprawy rzodkiewki.

Wygląda na to, że wyciąg z rzodkiewki został użyty po to, aby dżem w moich ciastkach miał ładny, czerwony kolor. Czy mnie to martwi? Nie bardzo, ale czyni mnie to bardziej świadomym na temat dodatków w żywności, a idąc dalej, większej świadomości, że dążenie do obniżania kosztów ma wpływ na faktyczną jakość tego, co kupuję.


Alan Smith


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Alan Smith
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

H&R’owe zmory i błogosławieństwa różnorodności

Z tego artykułu dowiesz się: • Czy koncepcja różnorodności nie stanowi po prostu kolejnej korporacyjnej mody? • Jakie są główne ryzyka różnorodności – 6 zakresów? • W jaki sposób H&R musi odnajdywać się w labiryncie różnorodności dla dobra organizacji?

Ostatni Tweet:

Scotwork Polska
ul. Syta 78
Warszawa
02-993
Polska
+48 22 313 17 85
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami