Konflikt/wojna Izrael-Palestyna – czyli dokąd to wszystko zmierza?

Opublikowane: lip 10 , 2014
Autor: Justyna Grabkowska

Obecna sytuacja jest naturalną klęską wszystkich teorii i praktyk negocjacyjnych użytych dotychczas w tym procesie. Wszystko stoi w martwym punkcie. A jak tak dalej pójdzie, to niestety ten punkt świata będzie dosłownie martwy.

Błąd tkwi już w założeniu - jeśli nie ma areny do negocjacji (no bo gdzie ona niby miałaby się w tej „Jerozolimie sprzeczności”), to gdzie tu mówić o tym, kto miałby negocjować. Do tego należy pamiętać jeszcze o Egipcie, Iraku i Syrii, które nie pozostają bez znaczenia.

W tym miejscu nasuwa się kolejne pytanie - jak się do tego mają miliardy corocznie wydawane na ostoję międzynarodowego kompromisu - czyli ONZ? Czy kolejne spotkanie Rady Bezpieczeństwa zakończy się znowu tylko smaczną kolacją. Czy organizacja ta przypadkiem nie została mentalnie w poprzednim stuleciu? Jak do tego wszystkiego mają się te wszystkie pokojowe nagrody Nobla zgarnięte za pokój na Bliskim Wschodzie?!

Kto i co jest instytucją rzeczywiście stojącą na straży negocjacji globalnych?! Ratunku - to jest dopiero dowód na brak umiejętności negocjacji, i chęci…

Nauka z tego płynąca? Najważniejsze to żeby wziąć odpowiedzialność za drugą stronę negocjacyjnego stołu. Dlaczego? By ta nie straciła tym procesie twarzy. Wówczas bowiem rozum usypia a budzi się ego, a razem z nim – inne demony, żeby z żalem sparafrazować Goya’ę… 


Prześlij

Ostatni wpis na blogu:

H&R’owe zmory i błogosławieństwa różnorodności

Z tego artykułu dowiesz się: • Czy koncepcja różnorodności nie stanowi po prostu kolejnej korporacyjnej mody? • Jakie są główne ryzyka różnorodności – 6 zakresów? • W jaki sposób H&R musi odnajdywać się w labiryncie różnorodności dla dobra organizacji?

Ostatni Tweet:

Scotwork Polska
ul. Syta 78
Warszawa
02-993
Polska
+48 22 313 17 85
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami