Wernisaż Dominika Lewińskiego pod mecenatem Scotwork (10 lipca 2013)

Opublikowane: lip 17 , 2013
Autor: Justyna Grabkowska

W środę 10 lipca 2013 w Galerii Skwer - filii Fabryki Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbył się wernisaż wystawy fotografii Dominika Lewińskiego. Wystawa nosi tytuł "Przeniesienia". Składa się na nią dokładnie 13 fotografii autorstwa obiecującego polskiego fotografika - Dominika Lewińskiego. Prezentowane powstały na przestrzeni ostatnich 2 lat, podczas podróży po Ameryce Północnej.

Punktem wyjścia do stworzenia fotografii były dla ich autora doświadczenia wewnętrzne, których odbicia zostały przezeń udokumentowane. Lewiński w swych pracach traktuje świat fizyczny jako matrycę, na której manifestuje subtelny stan własnego umysłu. "W tym subiektywizmie staram się być drobiazgowo obiektywny. Prawdę traktuję dosłownie, odczytując ją jako ekshibicjonizm autentyczności." - dodaje.

Autor za kluczową uznaje wyjątkowość chwili naciśnięcia migawki, co też można dostrzec na prezentowanych fotografiach. Nie interesuje go treść zdjęcia, a wyłącznie jego zakomponowana forma. Utrwalając chwilę Pan Dominik Lewiński utrwala zarazem cząstkę siebie - to właśnie przekazuje swoim odbiorcom.

Wernisaż oraz cała wystawa zdjęć "Przeniesienia" zostały objęte mecenatem Scotwork Polska - globalnego autorytetu w dziedzinie negocjacji."Negocjowanie to sztuka. Z prawdziwą sztuką się nie negocjuje." - mówi Justyna Grabkowska, Dyrektor Zarządzająca Scotwork Polska. "W Scotwork przez prawie 40 lat istnienia firmy podnosimy proces komunikacji negocjacyjnej w biznesie do rangi sztuki. Malarz, pisarz, rzeźbiarz, fotograf, negocjator - wszyscy poszukują w swoim otoczeniu partykularnego natchnienia i komunikatu zrozumienia. Wypełniając rolę mecenasa sztuki, działając w myśl koncepcji CSR - aktywnie wspieramy i promujemy obiecujących artystów oraz ich dzieła. Jesteśmy pewni, że prace Pana Dominika Lewińskiego stają się właśnie bardzo ważnym elementem świata sztuki." - dodaje pani Grabkowska.

Wszystkie fotografie Artysty zostały wykonane metodą analogową. Prace w ramach wystawy "Przeniesienia" prezentowane w Galerii Skwer - filia Fabryki Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, są dostępna dla zwiedzających jeszcze przez cały najbliższy miesiąc. Zapraszamy!

Obecnie Pan Lewiński pracuje nad projektem, w którym poszukuje połączeń między ponadczasową siłą antysemityzmu, a osobistym układem rodzinnym. Wystawa planowana jest na listopad 2013 roku.

Zobacz galerię zdjęć z Wernisażu


SHARE

Ostatni wpis na blogu:

Mieć ciastko, czy zjeść ciastko?

Opowiastki z życia, życiowego negocjatora. Wymiana opon na zimowe. Wiosną, kiedy wymieniałem opony na letnie, okazało się, że stan zimowych nadaje je wyłącznie do utylizacji. Podczas kolejnej wymiany, przyszedł więc czas, aby sięgnąć do portfela i zapłacić za nowy komplet. Zdecydowałem się na opony znanej marki - średnia półka - niemieckiego producenta. Dokładnie w tydzień po ich wymianie na tylnej oponie pojawił się spory „bąbel” – jak określiła to moja córka. „Zjawisko” objawiło się na zewnętrznej ściance opony. Żadnych śladów obtarcia, uderzenia, czy innego mojego wpływu na ten stan rzeczy. Po prostu, pękł kord wewnątrz opony i ciśnienie wybrzuszyło jej strukturę. Niezwłocznie więc, wraz z rachunkiem, udałem się do miejsca zakupu.

Ostatni Tweet:

Scotwork Polska
ul. Syta 78
Warszawa
02-993
Polska
+48 22 313 17 85
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami