Wernisaż Dominika Lewińskiego pod mecenatem Scotwork (10 lipca 2013)

Opublikowane: lip 17 , 2013
Autor: Justyna Grabkowska

W środę 10 lipca 2013 w Galerii Skwer - filii Fabryki Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbył się wernisaż wystawy fotografii Dominika Lewińskiego. Wystawa nosi tytuł "Przeniesienia". Składa się na nią dokładnie 13 fotografii autorstwa obiecującego polskiego fotografika - Dominika Lewińskiego. Prezentowane powstały na przestrzeni ostatnich 2 lat, podczas podróży po Ameryce Północnej.

Punktem wyjścia do stworzenia fotografii były dla ich autora doświadczenia wewnętrzne, których odbicia zostały przezeń udokumentowane. Lewiński w swych pracach traktuje świat fizyczny jako matrycę, na której manifestuje subtelny stan własnego umysłu. "W tym subiektywizmie staram się być drobiazgowo obiektywny. Prawdę traktuję dosłownie, odczytując ją jako ekshibicjonizm autentyczności." - dodaje.

Autor za kluczową uznaje wyjątkowość chwili naciśnięcia migawki, co też można dostrzec na prezentowanych fotografiach. Nie interesuje go treść zdjęcia, a wyłącznie jego zakomponowana forma. Utrwalając chwilę Pan Dominik Lewiński utrwala zarazem cząstkę siebie - to właśnie przekazuje swoim odbiorcom.

Wernisaż oraz cała wystawa zdjęć "Przeniesienia" zostały objęte mecenatem Scotwork Polska - globalnego autorytetu w dziedzinie negocjacji."Negocjowanie to sztuka. Z prawdziwą sztuką się nie negocjuje." - mówi Justyna Grabkowska, Dyrektor Zarządzająca Scotwork Polska. "W Scotwork przez prawie 40 lat istnienia firmy podnosimy proces komunikacji negocjacyjnej w biznesie do rangi sztuki. Malarz, pisarz, rzeźbiarz, fotograf, negocjator - wszyscy poszukują w swoim otoczeniu partykularnego natchnienia i komunikatu zrozumienia. Wypełniając rolę mecenasa sztuki, działając w myśl koncepcji CSR - aktywnie wspieramy i promujemy obiecujących artystów oraz ich dzieła. Jesteśmy pewni, że prace Pana Dominika Lewińskiego stają się właśnie bardzo ważnym elementem świata sztuki." - dodaje pani Grabkowska.

Wszystkie fotografie Artysty zostały wykonane metodą analogową. Prace w ramach wystawy "Przeniesienia" prezentowane w Galerii Skwer - filia Fabryki Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, są dostępna dla zwiedzających jeszcze przez cały najbliższy miesiąc. Zapraszamy!

Obecnie Pan Lewiński pracuje nad projektem, w którym poszukuje połączeń między ponadczasową siłą antysemityzmu, a osobistym układem rodzinnym. Wystawa planowana jest na listopad 2013 roku.

Zobacz galerię zdjęć z Wernisażu


Prześlij

blogAuthor

O Autorze:

Justyna Grabkowska
No bio is currently avaliable

Ostatni wpis na blogu:

Geek, który wynegocjował koronę i stał się królem świata

Z tego artykułu dowiesz się: • Co odróżnia zamkniętego w swoim technologicznym świecie geeka od prezesów i właścicieli największych firm branży IT? • Czy negocjowanie to tylko figura retoryczna czy ścieżka do osiągania sukcesów w relacjach zawodowych i prywatnych? • Dlaczego mądre negocjacje to nie tylko narzędzie do zarabiania pieniędzy, ale również sposób na chronienie swoich zasobów?

Ostatni Tweet:


Scotwork Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Polska
+48 22 479 59 53
info.pl@scotwork.com
Bądź z nami